zegary ścienne

Jak wnieść styl prowansalski do domu?
Chcąc wnieść styl prowansalski do własnych wnętrz musimy wiedzieć, iż aranżacje w tym stylu wymagają odpowiedniej przestrzeni oraz mnóstwo światła, w innym wypadku nie prezentują się już tak olśniewająco.
Nie znaczy to że nie jest dozwolone przemycić pewnych fragmentów stylu prowansalskiego do ciasnego mieszkania w mieście. Nie powinno się wówczas jednak z nimi przesadzać by nie stworzyć parodii aranżacji w stylu prowansalskim.
Mając ciasne mieszkanie, powinniśmy zadecydować się na bardziej minimalistyczne typy mebli, jakie wyłącznie łagodnie nawiązują do stylu prowansalskiego żłobieniami albo delikatną ornamentyką.
Styl prowansalski cechuje się podtrzymaniem jasnej kolorystyki, co z pewnością powiększy optycznie nieduże wnętrze oraz nada mu świeżości. powodu użyciu kilku dodatków , odpowiedniej zastawy stołowej i tekstyliów, uzupełnimy wystrój oraz nadamy mu prowansalskiego szlifu, nie przesadzając z aranżacją .
Cechy specyficzne stylu prowansalskiego
Jak sama nazwa wskazuje styl prowansalski wyprowadza się z rejonu Prowansji w południowej Francji. Meble w stylu prowansalskim mają ograniczoną, ale wielce charakterystyczną ornamentykę. Są wytłaczane lub frezowane, czasami niekiedy z rzeźbiarskimi motywami nawiązującymi do natury. Zwłaszcza do roślin występujących w rejonie Prowansji takich jak witki oliwne, lawenda, lub winorośle.http://stylprowansalski.pl/

Comments are closed.