Obozy

Obozy to ciekawa forma spędzania wolnego czasu skierowana w szczególności dla młodzieży. Obozy takie obejmują zazwyczaj jeden temat przewodni. W śród popularniejszych obozów tematycznych mamy:

  • Obozy wędrowne – organizowane są najczęściej w górach. Są przeznaczone dla osób lubiących długie wędrówki w miłej atmosferze. Wybierając się na taki obóz należy pamiętać o odpowiednim przygotowaniu zarówno kondycyjnym jak i sprzętowym niezbędnymi elementami na wyposażeniu każdego piechura to przede wszystkim wygodne buty, odpowiednie ubranie które można dostosować do warunków klimatycznych.
  • Obozy rowerowe – podobnie jak w obozach wędrownych wymagane jest odpowiednie przygotowanie. Świadomy rowerzysta wie co ze sobą zabrać. Taki obóz to fajna forma spędzania wolnego czasu, często jazda na rowerze jest połączona ze zwiedzaniem ciekawych miejsc znajdujących się na odpowiednio wytypowanej trasie.

Inne formy obozów to obozy bardziej profesjonalne skierowane do osób posiadających odpowiednie umiejętności i odpowiednie patenty. W śród takich obozów można wymienić obozy narciarskie, żeglarskie, windsurfingowe. Trzeba jednak podkreślić że są organizowane obozy na których zdobywamy odpowiednie umiejętności i patenty.