Kolonie

Projekty na wakacje

morze-plaża-woda

Okres urlopu to okres, kiedy głównie odpoczywamy. Każdy ma odrębny sposób i program na ten okres czasu. Nie ulega wątpliwości, odpoczynek jest nam należny. Jednakowo nasze dzieci zasługują, by zapomnieć o szkolnych obowiązkach. Od czasu do czasu jednak zapominamy, że wakacje są również szansą, kiedy mogą one w rozkoszny sposób rozwinąć swoje pasje lub uzyskać nowe umiejętności. Krocie biur podróży aranżuje przeróżne obozy. Wskazane jest zapytać swoje dziecko, czy nie chciałoby brać udział w jednym z nich. Nasze pociechy interesują się tańcem, sportem, od czasu do czasu mają ochotę na radykalne przeżycia. Ekstra byłoby dać im szansę, by mogły się realizować.

rowy-11
03-07-2017-wakacje-z-sokjpg

Dla wyjątkowo ambitnych, zdolnych albo mających kłopoty z językiem, atrakcyjnym wyjściem są obozy językowe. To słuszne połączenie przyjemnego z pożytecznym. Dziecko może zwiedzać, poznawać nowe osoby, a za jednym zamachem poznawać język w kraju, w którym się go naturalnie używa.

wycieczka-integracyjna-do-zawoi

Jeśli nie chcemy wysyłać dzieci na obóz czy też brak nam pieniędzy na dłuższe wypady, pomyślmy o wycieczce. Spróbujmy zafundować dzieciom coś niebłahego, co zapamięta na długo. Intrygującą propozycją są wycieczki do Rosji. W czasach, gdy gros dzieci jeździ na Zachód, taka opcja będzie na pewno pomysłowa. Mało z nich będzie mogło się pochwalić takimi wspomnieniami.
Nim jednak zdecydujemy, gdzie wyślemy nasze dziecko, pamiętajmy o rozmowie. Wszak chcemy, by nade wszystko ono było zadowolone z mejsca, w które je wysyłamy.