Jak walczyć z opryszczką?

Opryszczka na ustach to strapienie nie tylko kobiet ale również mężczyzn. Zazwyczaj pojawia się w okolicy ust w postaci małych pęcherzyków wypełnionych płynem na powierzchni skóry. Infekcja może nastąpić w najmniej oczekiwanym momencie powodując ból, świąd oraz nieładny wygląd. Odpowiedź na pytania czym jest wirus HSV tudzież jakie są sposoby na opryszczkę znajdziecie w poniższym wpisie/artykule.

Czym jest HSV ?

HSV, tudzież wyczerpująco Herpes simplex virus to wirus, jaki powoduje opryszczkę. Zarażenie nim jest w miarę powszechne tudzież w większości przypadków nastąpiło już w dzieciństwie. Ludzie są jedynymi nosicielami wirusa opryszczki. Ponadto nie istnieje ani jeden przepis na ochronę przed zarażeniem. Wirus HSV przenoszony jest drogą kropelkową. Jednokrotne zakażanie sprawia, że jesteśmy nosicielami wirusa przez całe życie. Opryszczkę trzeba leczyć tudzież zadbać o to, tak aby nie powracała. Niestety w momencie osłabienia organizmu wirus notorycznie zostaje uaktywniony powodując nawrót choroby.

solv
ith

Wp-cosmetics.pl?

Domowe sposoby na opryszczkę to mit. Smarowanie wykwitów pastą do zębów, roztworem octu czy przecieranie cebulą może zrodzić rozniesienie się wirusa! Ponadto, w przeciwieństwie do specjalistycznych środków, domowe specyfiki nie zapobiegają nawrotom choroby.
Walkę z opryszczką przystoi zacząć od chwili wystąpienia pierwszych objawów tj. napięcie, świąd oraz pieczenie skóry. Aby ograniczyć okres trwania infekcji trzeba zastosować preparaty wysuszające oraz chroniące przed nawrotem choroby. Warto skierować uwagę, czy maść na opryszczkę zawiera spiralin, którego właściwości pomagają w walce z wykwitami skórnymi.
Innym sposobem na opryszczkę są dostępne na receptę środki farmaceutyczne pozwalają na uśpienie wirusa. Stosowanie kilkumiesięcznej terapii lekiem antywirusowym zminimalizuje częstość występowania opryszczki, oraz jest rzeczą przypuszczalną że nawet zapomnimy o nawrocie infekcji na dłuższy czas.

Profilaktyka, czyli jak dbać o wargi narażone na infekcję.

Niestety nadal nie istnieje sposób na całkowite wyleczenie opryszczki. Jednak naukowcy już pracują nad szczepionką przeciwko wirusowi HSV. Do tego czasu należy zadbać o wzmocnienie układu odpornościowego, co z pewnością zminimalizuje zagrożenie wystąpienia opryszczki. Ciekawą alternatywą jest także krem przeciw opryszczce Spirularin, który chroni wargi przed szkodliwymi czynnikami tj. promienie uv i zimnem. Ponadto jest to kosmetyk bezzapachowy, bezbarwny, zawierający naturalne składniki (masło shea, olejek jojoba, Spiralin). Pielęgnacja tym kremem minimalizuje niebezpieczeństwo wystąpienia infekcji oraz dba o odpowiednie nawilżenie ust.

Comments are closed.