Czym są pompy zębate, oraz w czym one nam się przydają?

Pompa zębata przynależy do pomp typu wyporowych rotacyjnych. Pompy zębate rozróżniamy w dwóch różnych typach, w obydwojgu z nich zazębienie jest układane w inny sposób, są to typy o układzie:
• Wewnętrznym,
• Zewnętrznym.

Zewnętrzna Pompa zębata

Pompy zębate drugiego, zewnętrznego typu polegają na rotacji dwóch identycznie wyglądających kół zębatych. Są one ułożone w możliwie jak najściślejszy sposób we wnętrzu całej pompy. Ciecz znajdująca się we wnętrzu komory naszego urządzenia jest za pomocą naszych kół zębatych. Zagarniana ona natychmiastowo ku przestrzeni znajdującej się zupełnie pomiędzy zębatkami naszych kół które następnie są one transportowane bezpośrednio aż do komory tłocznej całej pompy, rzecz jasna pod uwagę biorąc cała pompa nie napędzana zostaje sama z siebie tylko jedno z kół jest rozkręcane przez ośrodki znajdujące się poza naszą pompą.

solv
ith

Przynależność pomp zębatych

Pompy zębate należą do rodzaju pomp, które to charakteryzują się prostą konstrukcją, niewielkim stopniem skomplikowania działania także idącej w parze z tym dużą niezawodnością, pompy te należą do rodzaju pomp o stałej wydajności. Ciśnienie które znajduje się w środku komory ssawnej pompy zębatej oscyluje w granicach od niecałych 4 aż do prawie 30 megapaskali. Wydajność rzeczywistą naszych pomp zębatych możemy obliczyć zestawiając ze sobą sprawność naszej pompy wraz z jej efektywność teoretyczną w iloczynie.

Ilość obrotów jakie mogą wykonać pompy zębate

Mieszczą się one w dużym przedziale od mniej więcej 500 do aż powyżej 4000 obrotów na minutę. Wydajność naszej pompy jest zależna głównie od a przede wszystkim jednego czynnika. Jest to podwyższona temperatura cieczy znajdującej się w środku naszej komory ssawnej.

Rekomendacja

Nasza firma www.all-pumps.pl z cała pewnością może pochwalić się niezawodnością na rynku pomp zębatych a także bezkonkurencyjną możliwością wyboru pompy na swoje własne potrzeby w związku posiadanym przez nas ogromnym asortymentem. Kupiona u nas pompa zębata na pewno państwa nie zawiedzie!

Comments are closed.